İş Görüşmesi İş Görüşmesine Nasıl Gitmeliyim?
1

İş görüşmesine nasıl gitmeliyim? Görüşmeye gidicek arkadaşlar mutlaka bu yazımızı okuyun.

İş görüşmesinde ne giyilir?

Görüşmeye gitmeden önce dış görünüşünüze önem vermelisiniz Neden? Yöneticiler genellikle dış görüşünüşüne önem veren disiplinli bir okadarda sempatik olan insanların olmasına önem gösterir. İş görüşmesinde ne giyilir? görüşmeye gitmeden önce gerektiği kadar şık olmalısınız. Bunu abartıya vurmamakta gerek sonuçta işe alacak kişi sizi sadece dış görüşünüz için almayacaktır.

İş görüşmesi dikkat edilmesi gerekenler?

İş görüşmesinde dikkat edilmesi gerekenler? Görüşmede dikkat etmeniz gereken hususlar.

Önceliğiniz konuşma tavrınız ve mimikleriniz, karşınızdaki kişiye karşı duruşunuz sorulan sorulara alakalı cevaplar vermeniz ve en önemlisi birşeyleri anlatırken dikkatle dinlemeniz. Karşınızdaki kişi ile konuşurken türkçenizin akıcı ve açıklayıcı yani sözleriniz ve mimikleriniz o an o kişinin gözlerinde onu canlandırabilmesi gerekir.

İş görüşmesi genel yetenek soruları

İlk olarak verdiğiniz form bilgileriniz ön plana çıkar yani cv ‘niz. Cv ‘ nizde bildiğiniz yabancı dilleri belirtmeniz bilgisayar bilginiz , varsa bilgisayar üzerindeki proğram bilginiz sizlere avantaj sağlicaktır. Örnek,

Almanca , ingilizce , Arapça , Fransızca , Rusça – Word , exel , muhasebe programları veya cari işlem proğramları gibi birçok yabancı dil ve bilgisayar üzerindeki proğramlar cv’nizde yer aldığında sizleri ön plana sürükler.

Bilmediğiniz bir proğramı veya yabancı dili cv ‘nizde yer edindirmeyin.

İş Deneyimi

İş deneyimi yaptığınız işlerin sizlere kazandırdığı iş tecrubesine denir. Bu konuda uzmanım diyebilmeniz için ,

işin nereden ve ne şartlarda oluştuğunu bilmenize denir. İşin detayını sorduklarında terettüt etmeden yanıtlamanız gerekli. Sorulara kesin cevaplar vermeniz sizlerin kararlılığını ve iş üzerindeki etkinizi gösterir.

Biz sizi ararız

Karşınızdaki kişiye kendiniz kanıtlamanız gerekir yoksa biz sizi ararız gibi klasik cümlelerle karşılaşırsınız.

Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken, Soğukkanlı olup verilen sorulara tedirgin cevaplar vermeyin. Uğraşlarınızın boşa gitmemesi için yapmanız gereken, Karşınızdaki insandan çekinmeyip samimi olmanız ve uzman olduğunuz konularda kesin cevaplar vermeniz. Zaten bilmediğiniz birşey hakkında sizlere soru soruluyorsa işin size göre olmadığını anlarsınız. Bu durumda yapmanız gereken size ayrılan süreyi iyi kullanıp kendinizi kabul ettirmeniz.

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 2
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir