Omicron Varyantı Nedir ? Belirtileri Nelerdir?
0

Omicron Varyantı Nedir ? Belirtileri Nelerdir?

Omicron varyantı nedir? Belirtilieri Nelerdir? Omicron varyantı şuana denk türkyiede 6 kişide görüldü. Omicron varyantının tespit edildiği kişilerin 1 istanbul 5 izmirde tespit edildi.

Omicron Varyantı Nedir ?

Corona virüsün mutasyona uğramısı sonucu ortaya çıkan Omicron varyantı. Covit 19 un birden çok kez mutasyona uğramasının ardından ortaya çıkan omicron varyantı.

Peki omicron varyantı nedir? Omicron varyantı “süper varyant olarakda adlandırılıyor” Omicron varyantının bu ismi almasındaki asıl konu ise birden çok virüsü, varyantı bünyesinde barındırmasından geliyor.

Omicron varyantı Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) açıklamasına göre ilk olarak güney afrikada görüldüğünü tespit etti. DSÖ Omicron varyantının Delta varyantı veya Covit19 ve diğer varyantlara göre daha hızlı yayılıp yayılmadığını henüz belli olmadığı bilgisini paylaştı.

Omicron Varyantı Bulaşıcımı ?

Uzmanlara göre Omicron varyantının birden çok mutasyonu bünyesinde taşıdığını ve bu nedenle nekadar hızlı yayılıp yayılmacağını Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Henüz kesin bir bilgi olmadığını belirtti. Bulaşıcı veya ciddi bir hastalığa neden olup olmayacağınında bilinmediği belirtildi.

Omicron Varyantı İçin Hangi Aşıyı Olmalıyız?

Omicron varyantı için hangi aşının ne denkli etkili olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bunun için çalışmaların Devam ettiği belirtildi.

Omicron Varyantının Belirtileri Nelerdir?

Omicron varyantının ilk görültüğü yer olan Güney Afrika doktorlarına göre Covit19 ve Delta varyantının aksine Omicron varyanına yakalananlarının Koku ve Tat alma duygularını kaybetmediğini belirtti. Bir , iki gün süren halsizlik, kas ağrısı , yorgunluk ve kendini iyi hissettirmeyen hafif bir hastalık olduğu belirtiliyor

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 3
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir