Saç Uzatma Yöntemleri
0

Saç uzatma yöntemleri oldukça kolay sadece yapmanız gereken seçiminizi yapmak. Doğal yollarlamı saç uzatmak istiyoruz yoksa ilaçlar yardımı ilemi uzatmak istiyoruz. Öncelikle buna karar vermeniz ve daha sonrasında düzenli olarak seçtiğiniz yöntemi uygulamanız gerek. Saç uzatma yöntemlerini iki başlıkta anlatalım.

DOĞAL ve Hızlı SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

YUMURTA AKI MASKESİ

Yumurta Akı Maskesi

Saç uzatma yöntemleri nde yumarta akı saçlara iyi gelir ve eksik kaldığı vitamini verir. yapmanız gereken sadece yumurta akını saçınıza sürün daha sonra sitreçle saçınızı kapatın. 30-35 dakika bekledikden sonra su ile iyice durulayın ve daha sonra şampuanla saçınızı yıkayın. Bu işlemi haftada iki kez yapmanız saçınızı uzamasına ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskesi

Saç uzatma yöntemleri doğal saç uzatma yöntemleri nde aloe vera’da etkin olarak kullanılıyor ve etkilide.Kişisel bakımlarda da etkili olan aloe vera tırnak bakımında’da etkili. Aloe vera maskesi için gerekenler

 • Bir tatlı kaşığı bal
 • Bir çorba kaşığı limon
 • Bir fincan aloe vera

Bunları güzelce karıştırıp saçımıza sürelim ve iyice yedirelim. Daha sonra 30-35 dakika bekleyip saçımızı önce suyla iyice durulayalım. Daha sonra şampuanla saçımızı tekrar yıkayalım bu işlemi haftada iki kez yapmamız saç uzatmanıza yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi

Sirke – Su Maskesi

Saç uzatma yöntemleri nde elma sirkesinide kullanabileceğinizi biliyormuydunuz? Elma sirkesi saçlarınızdaki kırıklara ve saç diplerinizdeki ölü derileri atmanıza yardımcı olur.

 • Bir çay bardağının çeyreği kadar elma sirkesi
 • Yarım çay bardakğı su

Elma sirkesini su ile iyice karıştırın. Daha sonra saçınıza yedirerek sürün ve saç diblerinize temas ettirin. 10 dakika bekledikden sonra duşa girip önce su ile durulayın daha sonra koku kalmaması için şampuan veya duş jeli yardımı ile saçınızı yıkayın.

Ada Çayı

Adaçayı Maskesi

Saç uzatma yöntemleri Ada çayı saçlarınızı güçlendirir ve parlak bir görünüm sağlar. bir dal ada çayı yaprağını bir litre suda kaynatın. Daha sonra suyun ılımasını bekleyin ve saçlarınıza sürün. Bu işlemi yaptıkdan sorna saçlarınızı durulamanıza gerek yoktur aslında ama ben rahat edemem derseniz saçlarınızı su ile durulayabilirsiniz.

VİTAMİN İLAÇLARI İLE SAÇ UZATMA

Dermatoloji uzmanlarının oral tedavi yöntemlerindeki önerilerine bakacak olursak aşağıda sıraladığım yağ ve şampuanlar en çok önerilenler arasında yer alıyor.

Sedir Ağacı Yağı

Sedir Ağacı Yağı

Saç dökülmesini önler saça dolgunluk ve parlaklık sağlar bu yüzden dermatoloji uzmanları bunu sık sık önerir. Sedir ağacı yağını aşırı kullandığınızda saç diplerinde tahrişe neden olur o yüzden doktorunuzun tavsiye ettiği kadar kullanın.

QL Hair Care Serum

QL hair care serum yıpranmış saçları doğal haline getirmeye yarayan QL serumdur. Yıpranan saç tellerini pürüzsüzleştirmeye yarayan bu serum aynı zamanda ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık kazanmasını sağlar.

Argan Yağlı Yıpranma Onarıcı Şampuan

Argan yağı saç diplerinde biriken ölü deriyi temizler. Bu sayade sağlıklı bir saç derisi sunar bununla birlikte saçların koparak dökülmesini önlemiş olur. Saçlarınızın kopmasına veya kırılmasını engeller. Nemlendirici özelliği ile saçlarınızı hep nemli ve yumuşak olmasını sağlar. Saçlarınıza daha kolay şekil vermenizi ve bu saçlarınızı ısıtarak şekil vermenize gerek kalmaz saçlarınız yıpranmaz.

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 3
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir