Saç Bakımı Ve Doğal Bakım Yöntemleri
0
saçbakımvedogalbakımyontemleri
saçbakımvedogalbakımyontemleri

Eskiden Günümüze Saç Bakımı Nasıldı?

Saç Bakımı Ve Doğal Bakım Yöntemleri saç insanların güzelliğine güzellik katmıştır asırlardan beridir kadın ve erkekler için büyük bir öneme sahiptir. çoğu medeniyetlerde saçlar o kadar önemlidir ki beslenmesi için çok doğal yöntemler kullanılmıştır. günümüzde ise milyonlarca ürün saçlar için üretilmiştir.bazıları parlaktır verir,bazıları besler,bazıları,dökülmeyi engeller kısa vadede etki eden ürünler de bir elin parmak sayısını geçmez çoğunun içeriği değişmez hatta kutuları değişir. bunların çoğu ne yazık ki etki etmediğiyle kalmaz para tuzağına dönüşür sadece. peki saçlarımız için neler yapabiliriz. ve saçımızın yapısı nasıldır.

Saç Yapımızı Nasıl Öğrenebiliriz?

tıpkı cildimiz gibi saçlarımızın’da yapısı vardır.kuru ve yağlı olduğunu nasıl anlayabiliriz . saçlarınızda çok kırılmalar oluyorsa taramkta zorlanıyorsanız sürekli dökülüyorsa saç köklerinide batmalar oluyorsa saçlarınız kuru yapılıdır. saç kökleriniz çok koyulaşıyor ise tarağınız sürekli sararıyor ise saçlarınız yağlıdır. fakat yanlış bakım, taraklarınızı düzenli temizlememe gibi durumlarda da değişiklik olur.

Yağlı Ve Kuru Saçta Bakım Nasıl Olmalı?

1)düzenli saç bakım malzemelerinizi temizleyin unutmayın saçınız kolay yağlanıyorsa en büyük etkeni taraklarınız olabilir.

2) çok fazla saç ürününden kaçının

3) beslenmenize dikkat edin

4)saçlarınızda değişiklik olmuyorsa şampuanınızı değiştirin

En İyi Saç Bakımı Nasıl Yapılır Önemli Tüyoları Nelerdir?

yukarıdaki maddeler iki saç tipi içinde önemli oranda etkiye sahiptir. unutmayın öncelik sağlıklı saçlar için beslenmenize dikkat etmeli gerekli vitaminli besinleri yemelisiniz fazla rüzgardan ve yağmurdan kaçının.rüzgar saçlarınızın kırılmasına yol açabilir,yağmur ise her zaman temiz değildir saçlarınızı kirletebilir. saçlarınıza zaman buldukça masaj yapın kafa derinizin de kan akışı sağlanmalı, düzenli spor yapamıyorsanız da her gün 5-10 dakikanızı biraz harekete ayırın. saçınız kadar vücudunuzun da kan akışına ihtiyacı vardır. siz sağlıklı kalın ki saçlarınız da kalsın. fiziksel sağlık kadar ruhsağlığı da saçlara etki eder depresyon ve kaygılarınızdan kurtulun.

Doğal Saç Bakımı Yöntemleri Nelerdir Alternatif Neler Kullanılabilir?

 1. şampuan yerine karbonatlı su kullanabilirsiniz hem zararlı maddeler yoktur içerisinde
 2. saç uçlarınız çok kırılıyorsa hindistan cevizi yağı, badem yağı kullanabilirsiniz.
 3. saçlarınız dökülmeye çok meyilliyse biberiye yağı ve suyu en etkili yöntemdir.pahallı ürünler kullanacağınıza bunlara şans verin.
 4. saçlarınızı sıkıca toplamayın. saç köklerini zayıflatırsınız ve uzaması yavaşlar.
 5. saçlarınızı sürekli ısıya maruz bırakmayın.
 6. saçlarınıza internette gördüğünüz yumurta sirke sürmeyin saç ve cilt ph sına uygun değildir asidik yapıdadırlar saçlarınıza zarar vermekten başka bir şey yapmazsınız.

bu yazdılarımı dikkate alırsanız göreceksiniz bir ay içinde saçlanızın fazla yağlanması ve kuruması duracak sağlıklı uzayan saçlarınız olacak.

 • 1
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir