Evde Cilt Bakımı -Cilt Gençleştirme Maskeleri
0

Evde cilt gençleştirme maskelerini kendimizde evimizide yapabiliriz bunu biliyorsunuz. Sadece kendimize biraz zaman ayırmamız ve çaba sarf etmemiz gerek. Özenli ve disiplinli bir şekilde çabalarsak çok güzel olabiliriz ki, güzel olan herşey doğuştan değildir. Zaman+uğraş+sabır gerektirir. Cilt gençleştirmek için ameliyatlara veya pahalı ilaçlara ihtiyacınız yok. Hadi başlayalım,

Evde Cilt Geliştirme Yöntemleri

Hepimizin bilgidi gibi Cilt gençleştirme nasıl yapılır az çok biliyoruz. Cildinizi daima temiz tutmanız ve nemli brakmanız sonrasında ihtiyacı olan serumlarla konsantre bakımı yapmanız gerek. Haftanın 2 -3 günü peeling ve maskelerle derinlemesine cildi temizlemeniz cildimiz üzerindeki gözeneklerin temiz hale gelmesi cilt güzelleği için büyük önem taşıyor. Mevsimsel şartlara ve yaşa göre bunların rutin bakımlarında değişiklik yapabiliriz.

Tüm bunlara rağmen cilt bakımı açısından cildinizde kuruluk , sıkılık kaybı , lekelenme görüyorsanız. Bu durumda sizleri cilt bakımı araştırmalarına yönelmeniz estetik ameliyatlar pahalı ilaçlara yönelmenize maddi durumunuz el vermeyebilir maddi durumunuz el versede ameliyat yada farklı yaklaşımların riskli olduğunu iyileşim sürecinde nelerin başımıza geleceğeni tahmin edemiyoruz. Bu yüzden hazır olan değil de ” DOĞAL” olana yönlendirmek için bu konuyu ele aldık. Ve evde cilt bakımı nasıl yapılır neleri uygulamamız gerektiğini araştırdık.

Evde Cilt Gençleştirme Detoks

Yaşlanmanın belirtilerini aslında yıllar değil toksinler gösteriyor. Bunu tersine çevirmenin ve evde cilt yenilemenin en iyi yolu ise detoks yapmaktan geçiyor ama nasıl yapacağım? Öncelik bol bol su tüketmemiz gerekiyor ki toksinleri vucudumuzdan hızlı birşekilde atabilelim. Tuzsuz ve şekersiz hazırlicağın detoks suyu tarifleriyle çok iyi bir sonuca ulaşabilirsin.

Tüm bunları en az üç gün yapman kaydıyla kendine bir detoks programı hazırlayıp uygulaman gerekiyor ki cildini toksinlerden arındırabilesin. İlerleyen süreçte de antioksidan zengini olup A,C ve E vitamini içeren besinler tüketerek yoluna devam et. Bu vitaminlerin cilt gençleştirme de yüksek katkısı olduğu bir gerçek.

Yüz Cildi Gençleştirme – Evde Yüz Bakımı

Yüz cildini gençleştirme doğal olarakda yapılabilir nasıl mı? Yüzünü suyla bolca yıkayarak temizleyin daha sonra serum + krem veya yüz maskesi kullanarak cildinizi gerdirin. Bu işlemi 2 gün ara ile aynı saatlerde uygulayın. Krem sürerek cildinize masaj yapın ve cildinizin kan dolaşımını arttırın. Yaklaşık 2 ay içerisinde ameliyat olmadan yüzünü cildinizi gerdirirsiniz ve daha canlı bir yüze sahip olursunuz.

Not: krem kullanmak istemezseniz doğal bir yağ sürebilirsiniz.

Egzersiz ve Terleme – Ev Spor

Cildinizdeki toksitleri atmaya yardımcı olan bir diğer şey ise spordur. Evde bazı akrobasi haraketleri yaparak haftada 2, 3 kez olmak şartıyla vucudunuzu spor yaparak terletin ve toksitleri atmasına yardımcı olun. Böylece vucudunuz fit bir şekil alacaktır.

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 1
  _yi
  İyi
 • 2
  bravo
  Bravo
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 1
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir