En İyi Türk Filmleri 2024
0

En İyi Türk Filmleri 2024 , işte sizlerinde merak ettiği Türk sinemasından birkaç başarılı filmleri sıraladık. İşte genel olarak beğenilen ve öne çıkan bazı En İyi Türk Filmleri :

 1. Kelebeğin Rüyası (2013): Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği bu film, ünlü şair Nazım Hikmet’in hayatına odaklanır.
 2. Neredesin Firuze? (2004): Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği bu film, Firuze’nin güzelliği uğruna yaşanan komik olayları konu alır.
 3. Mustang (2015): Deniz Gamze Ergüven’in yönettiği bu film, beş genç kız kardeşin ailelerinin baskıcı tutumlarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatır.
 4. Ayla: The Daughter of War (2017): Kore Savaşı sırasında Türk askerleriyle bir Koreli kız arasındaki duygusal bağa odaklanan bu film, gerçek bir hikayeden esinlenmiştir.

Türk sineması geniş bir yelpazeye sahiptir ve farklı türlerde birçok başarılı film bulunmaktadır. Tercihlerinize bağlı olarak farklı Türk filmlerini keşfetmeyi düşünebilirsiniz.

En İyi Komedi Filmleri Türk

En İyi Komedi Filmleri Türk 2024 , Türk sinemasında birçok başarılı komedi filmi bulunmaktadır. İşte birkaç öneri:

 1. Vizontele (2001): Türk köy yaşamını ve televizyonun köye gelmesiyle yaşanan komik olayları konu alan bu film, Yılmaz Erdoğan ve Tolga Çevik’in performanslarıyla dikkat çekiyor.
 2. G.O.R.A. (2004): Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği bu bilim kurgu komedisi, uzaylılarla yaşanan absürt olayları konu alıyor.
 3. Düğün Dernek (2013): Selçuk Aydemir’in yönettiği bu film, İstanbul’dan köye dönen bir ailenin düğün hazırlıkları sırasında yaşadığı komik olayları anlatıyor.
 4. Eyyvah Eyvah (2010): Ata Demirer’in başrolünde olduğu bu komedi filmi, İstanbul’dan köyüne dönen bir adamın başından geçen komik olayları konu alıyor.
 5. Neredesin Firuze? (2004): Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği bu film, Firuze adlı bir kadının etrafında gelişen komik olayları anlatıyor.
 6. Bana Masal Anlatma (2015): Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği bu film, bir mahallede yaşayan insanların komik ve duygusal hikayelerini anlatıyor.
 7. Eyyvah Eyvah 2 (2011): Ata Demirer’in başrolde olduğu devam filmi, ilk filmde olduğu gibi komik olaylarla dolu bir hikayeyi konu alıyor.
 8. Gise Memuru (2005): Serdar Akar’ın yönettiği bu film, bir gişe memurunun iş ve aşk hayatındaki komik olayları konu alıyor.

Bu film önerileri, Türk komedi sinemasının farklı dönemlerinden ve tarzlarından örnekleri içermektedir. İzleyeceğiniz filme göre tercihlerinize uygun olanı seçebilirsiniz.

En İyi Aşk Filmleri Türk 2024

En İyi Aşk Filmleri Türk 2024 Türk sinemasında birçok duygusal ve romantik film bulunmaktadır. İşte bazı en iyi Türk aşk filmlerinden bazıları:

 1. Aşk-ı Memnu (1975): Halit Refiğ’in yönettiği bu film, Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Zühal Olcay ve Cihan Ünal, filmde başrolleri paylaşan karakterleri canlandırır.
 2. Aşk Tesadüfleri Sever (2011): Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği film, farklı sosyal sınıflardan gelen iki gencin hayatlarının kesişmesini konu alır.
 3. Issız Adam (2008): Cemal Şan’ın yönettiği bu romantik dram, Tolga Tekin ve Melis Birkan’ın başrollerini paylaştığı bir aşk hikayesini anlatır.
 4. Gönül Yarası (2005): Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği bu film, bir kadının genç yaşta dul kalmasının ardından yaşadığı duygusal zorlukları konu alır.
 5. Sadece Sen (2014): Hakan Yonat’ın yönettiği film, engelli bir kadın ve ona aşık olan bir adam arasındaki duygusal bağı anlatır.
 6. Ayla: The Daughter of War (2017): Bu film, Kore Savaşı sırasında Türk birliği ile bir Koreli kız arasındaki bağı konu alır.
 7. Gülbeyaz (2002): Orhan Oğuz’un yönettiği bu film, iki genç arasındaki aşkı ve yaşadıkları zorlukları ele alır.
 8. Aşka Sürgün (2005): Yavuz Turgul’un yönettiği film, birbirine aşık olan iki genç arasındaki engelleri konu alır.

Bu öneriler, Türk sinemasında farklı dönemlerden ve türlerden aşk filmlerini içermektedir. İzleyeceğiniz filmi seçerken kendi tercihlerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir