Kira Kontratı – Kira Sözleşmesi
0

Kira Kontratı nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz?

Kira kontratı içerisinde belirtmeniz gereken şey demirbaş dır. Evin içerisinde nelere Kiracıya teslim ediyoruz Net olarak belirtmek gerekiyor Kontratta… Diger husus ise aboneliklerdir Gaz elektirik Su abonelikler hiç bir zaman Ev sahibinin üzerinde Olmamalıdır. Mutlaka eski abonelikleri kapatmış olmalı ev sahibi ve yeni gelecek olan kiracı kendi adına bütün abonelikleri kendisi almalıdır kontrat bitti diyelim bu seferde kiracı kendi aboneliklerini kapatmalıdır. Bunun amacı abonelikten kaynaklı bir problem Ev Sahibine yansımaz. Kontratta teslim Koşulları açık açık olmalı hiç bir şey sözle değil Kontratta belirtilmelidir. Önemli hususlardan diğeri ise mutlaka Kira ödemelerinin BANKA yoluyla olması gerekiyor. Sözleşme içerisine kiracıya belirtebilirsiniz.

Örnek bir kontratı hemen hemen bütün Kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Bunlar 2 3 sayfalı sizin doldurmanız gereken mevcut olan bir kontrattır. Extra olarak bunlar diye de yazabileceğiniz yerler mevcuttur. Kişinin sözleşme içerisinde konut veya arsa’yı ne için kullanacağını belirtilmesi gereklidir. Eğer daire ise mutlaka Konut olarak kullanılacaktır diye belirtilmesi gerekiyor.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Nelere dikkat etmeliyiz? Teslim alınan demirbaş daire ev içerisinde bulanan cihazlar mutlaka yazılmalıdır. Kefil olması iyidir – Mülk Sahibi – Kiracı isim soy isim adresleri iletişim numaraları imzaları herşeyi belirtilmelidir. Extra olarak hususi şartınız var ise belirtmelisiniz. Kiracıdan Kirayı her ayın kaçında alacağınızı belirtilmelisiniz. Husisi şartlar içerisinde kiracı Konut dan ayrılmak istiyorsa hangi durumda haber vereceği. Nekadarlık bir süre konaklıyacağı gibi maddeleri ekleyebilirsiniz Kanunlara uygun Sınırlar içerininde eklemekte fayda var… Kapsamlı bir Kira kontratı hazırlamakta her zaman fayda vardır. Maddeleri sadeleştirmek sizlere faydalı olacaktır. Kira Kontratında açık adres telefon imza Kontratta kaç sayfa var ise yazılmalıdır. İki taraf içinde iyi olacak bir durum ise noter’in huzurunda imzalanmasıdır.

Burada açıklamaya çalıştığımız şey kiracı ve ev sahibinin haklarını korumak için uyulursa faydalı olacağını düşündüğümüz şeylerdir.

 • 0
  _dare_eder
  İdare Eder
 • 1
  _yi
  İyi
 • 0
  bravo
  Bravo
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  d_nceli
  Düşünceli
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  _ok_k_t_
  Çok Kötü
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir